Вельмишановні колеги! Запрошуємо вас взяти участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції з міжнародною участю «Актуальні проблеми медичного забезпечення спорту високих досягнень», яка відбудеться 07-08 листопада 2018 року на базі Сумського державного університету (посвідчення УкрНТІ №183 від 02.07.2018).

Співорганізаторами конференції виступають Федерація легкої атлетики України та Національний антидопінговий центр України. 

ПРОГРАМНІ ПИТАННЯ

 • Значення спортивної медицини при підготовці спортсменів до участі у важливих міжнародних змаганнях
 • Особливості медичного забезпечення елітних спортсменів
 • Нові досягнення в діагностиці та лікуванні порушень опірно-рухового апарату, інших органів та систем у спортсменів
 • Проблеми фармакологічного супроводу тренувальної та змагальної діяльності
 • Питання антидопінгового регулювання
 • Сучасні аспекти мануальної та інструментальної фізіотерапії
 • Інноваційні технології в спортивній психології
 • Сучасний стан, шляхи та перспективи впровадження в практику рекомендованих МОЗ України міжнародних клінічних протоколів зі спортивної медицини.

В рамках конференції планується проведення

 • майстер-класу з ранньої діагностики кінезіологічних порушень та кінезіотейпування тренера-фізіотерапевта міжнародної асоціації атлетичних федерацій IAAF Тімо Ліндемана (Німеччина)
 • майстер-класу з ефективного передтренувального розігріву - тренера-реабілітолога національної збірної команди України з легкої атлетики Євгена Савченка (Україна)
 • виставки спортивного та фізіотерапевтичного обладнання
 • екскурсії до центру спортивної медицини та інших спортивних підрозділів Сумського державного університету

Детальна інформація (умови участі, правила публікації тощо)

У рамках співробітництва з Федерацією легкої атлетики України (ФЛАУ) директор центру спортивної медицини СумДУ Юрій Атаман взяв участь у науково-практичному семінарі "Manual Sports Physiotherapy in Track and Field", який відбувся з 04 по 07 червня в місті Баку (Азербайджан).

Захід було організовано IAAF - Міжнародною асоціацією федерацій з легкої атлетики. Також нашу державу на семінарі представляв головний тренер-реабілітолог збірної команди України з легкої атлетики Євген Савченко.  

Модератором та основним спікером семінару виступив Тімо Ліндеман (на фото праворуч) - провідний фізіотерапевт IAAF, відомий своєю роботою з елітними легкоатлетами та футболістами німецької бундесліги. Учасникам з Німеччини, Естонії, Латвії, Туреччини, Білорусі та Азербайджану були проведені тренінги зі стречінгу, мануальної терапії, лікувальної фізкультури, кінезіотейпування та надання першої допомоги при травмах рухового апарату. 

Юрієм Атаманом був представлений досвід роботи центру спортивної медицини з легкоатлетами-олімпійцями, зокрема в застосуванні апаратного лімфодренування для підтримки належного стану опірно-рухового апарату, системи крово- та лімфообігу у спортсменів. Учасники заходу високо оцінили зусилля нашого університету з підтримки здоров'я атлетів та розвитку легкої атлетики в цілому. За підсумками роботи всім учасникам семінару були видані сертифікати IAAF за підписом її президента. 

Важливу увагу наш Центр надає роботі зі спортсменами в реальних умовах підготовки під час зборів. У травні місяці нашу співробітницю, лаборанта центру спортивної медицини Катерину Радич було включено до складу групи підготовки збірної команди України зі стрибків та багатоборства.

Два тижні пролетіли у напруженій роботі, під час якої спортсменам надавалися послуги з мануальної та ультразвукової фізіотерапії. Одна з особливостей роботи атлетів на тренуваннях полягає у виконанні інтенсивних навантажень, при цьому складаються сприятливі умови для розвитку хронічного травматизму та синдрому Delayed Muscle Soreness. Виконання комплексу відновлювальних заходів може вберегти спортсмена від порушень стану здоровя та, відповідно, тренувального плану.

Центр спортивної медицини СумДУ пропонує спортсменам широкий спектр відновлювальних заходів, які мають обиратися враховуючи індивідуальні характеристики атлета. Результати, отримані протягом часу роботи підрозділу, ретельно фіксуються, аналізуються та будуть представлені на Всеукраїнській науково-практичній конференції з міжнародною участю, що відбудеться цього року в нашому університеті.

На порядок денний чергової вченої ради СумДУ було винесено питання прийняття положення про Науково-методичний центр спортивної медицини. Проект положення представив директор медичного інституту Лобода А.М.

Андрій Миколайович зазначив, що Центр було створено наказом ректора 19 жовтня 2017 року, яким визначалися головна мета та напрями роботи підрозділу, вирішувалися основні організаційні питання. Проте, запропонований членам вченої ради проект положення грунтовніше визначав основні засади організації діяльності нашого Центру, при його розробці був врахований досвід проведеної роботи. При голосуванні запропонований проект положення був схвалений одноголосно і наступного дня наказом ректора введений в дію.

ПОЛОЖЕННЯ ПРО НАУКОВО-МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР СПОРТИВНОЇ МЕДИЦИНИ

 

Науково-методичний центр спортивної медицини протягом зимових місяців активно долучився до медичного забезпечення тренувальних зборів збірної України з легкої атлетики, які проходили на базі СумДУ протягом зимових місяців. Якісне надання послуг зі спортивної медицини не можливе без глибокого розуміння специфіки виду спортивної діяльності, тому важливою умовою ефективної роботи з атлетами є навчанняу провідних фахівців в своїй галузі.

В рамках підвищення кваліфікації співробітників, лаборант Центру спортивної медицини Радич К.М. пройшла стажування за напрямом "Медичні та методичні аспекти передзмагальної та передстартової підготовки кваліфікованих легкоатлетів" під керівництвом професора Виноградова В.С. та отримала відповідний сертифікат з підписом заступника міністра молоді та спорту України Гоцула І.Є. Маємо надію, що отримані знання стануть в нагоді при підготовці спортсменів-збірників до відповідальних стартів.

За підсумками 2017-18 року Радич Катерина визнавалася однією з кращих студенток зі спеціальності "Фізична реабілітація" та отримувала подяку Сумської обласної клінічної дитячої лікарні за плідну волонтерську роботу.